Θεατρική παράσταση στο σχολείο μας!

Στην αίθουσα του σχολείου παρακολουθήσαμε την παράσταση ” Το γιγάντιο ραπάνι” από την θεατρική ομάδα

Ένα γιγάντιο ραπάνι φύτρωσε στο σχολείο μας σκορπώντας χαρά και γέλια στους μαθητές μας!

Χρειάστηκε φροντίδα, αγάπη , πολλή υπομονή και πολύ τραγούδι και τελικά τα καταφέραμε..

Τα παιδιά συμμετείχαν ενεργά στην παράσταση. Τραγούδησαν, γέλασαν και πήραν σημαντικά μηνύματα που θα τους ακολουθούν στην υπόλοιπη ζωή τους. Αλληλοβοήθεια, αλληλεγγύη, συνεργασία, επιμονή και υπομονή χρειάζεται ώστε να ανταμειφθούν οι κόποι μας.. Την υπέροχη, διαδραστική παράσταση συνόδεψαν όμορφα σκηνικά, ωραίες μουσικές, αστείοι διάλογοι και δύο επαγγελματίες ηθοποιοί με όρεξη και αγάπη γι’ αυτό που κάνουν. Τα παιδιά είχαν, ακόμη, την ευκαιρία με το πέρας της παράστασης να δοκιμάσουν τα μουσικά όργανα, αλλά και να παίξουν το δικό τους θέατρο χρησιμοποιώντας τις κούκλες με την καθοδήγηση και την προτροπή των ηθοποιών. Στο σχολείο μας είχαμε τη χαρά να καλωσορίσουμε και νηπιαγωγείο μας , όπως και το νηπιαγωγείο του Δύστου και τους ευχαριστούμε πολύ!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στη μοναδική αυτή θεατρική ομάδα που αγκάλιασε τα παιδιά μας και τους χάρισε τόσο ωραίες στιγμές!